LİNE TV (BURSA) YAYINI

BURSA ŞUBE
01.11.2011 (Son Güncelleme: 01.11.2011 17:54:57)

Şube Başkanımız Doç. Dr. Ertuğrul AKSOY Line Tv`de "İstanbul-İzmir Otoyol Çalışması" ile ilgili yapılan `Farklı Bakış` programına katıldı.

 

 

Programda Odamızın görüşlerini paylaşan Doç. Dr. Ertuğrul AKSOY, yol güzergahındaki değişikliğin tarımsal alanlara ve doğaya çok daha fazla zarar vereceğini belirtti. Bu nedenle bu güzergahtan vazgeçilmesini, daha önceki dönemlerde başlanmış ancak şu an atıl olan yolun kullanılarak, binlerce zeytin ve meyve ağacının yok olmasının, binlerce dönüm verimli tarım arazisinin ve doğanın tahribatının en aza indirilebileceğini belirti.

Programa katılan diğer konuklar, Bursa Ziraat Odaları Birliği Başkanı ve Gemlik Ziraat Odası Başkanı Ali ÇELİK ile Mustafa Kemal Paşa İlçesi Doğader (Doğa Derneği) Temsilcisi Seyit Ali GEÇİCİ idi. Odamız ve Şube Başkanımız ile aynı görüşleri paylaşan konuşmacılar da, yapılacak yolun tarım arazilerimize, yolun geçeceği güzergahta ve çok geniş çevresinde ileriye dönük olumsuzluklar, geri dönüşü olmayan tahribatlar yapacağını belirttiler.  

Okunma Sayısı: 545
Fotoğraf Galerisi