ZMO VAN ŞUBESİ KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

VAN ŞUBE
11.12.2011 (Son Güncelleme: 12.12.2011 17:55:15)

Depremzede mühendisler kongreye gitti

Van Ziraat Mühendisleri Odası, Olağan Kongresi‘ni binalarında kesin hasar tespiti yapılmadığı için bir cafede yapmak zorunda kaldı.

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO), Olağan Kongresi‘ni binalarında hasar tespiti yapılmadığı için bir cafede gerçekleştirmek zorunda kaldı.

Urartu İş Merkezi‘nde bulunan odalarına heniz kesin hasar tespiti yapılmadığı için giremeyen mühendisler, Şamran Cafe‘nin içinde 30 üye ile kongreyi gerçekleştirdi. Cafede 2 saat süren kongrenin ardından odanın yeni yönetim kurulu üyeleri belirlendi. Odanın yönetimine Necip Altunli, Şerif Kayalık, Yunus Haylaz, Erkan Işık ve Doğu Yılmaz seçildi. Odanın eski başkanı Necip Altunli, her kongreye 300 üye katılırken, bu şartlarda kongre yapmanın kendilerine üzüntü verdiğini, ancak tüzük gereği süreci daha fazla uzatamayacaklarını dile getirdi. Üyelerinin çoğunun deprem nedeniyle kentten çıkmaları ve diğer mağduriyetler nedeniyle iletişim sorunu yaşadıklarını ifade eden Altunli, buna rağmen bir sonraki döneme daha verimli girmeyi hedeflediklerini söyledi.

Okunma Sayısı: 1306
Fotoğraf Galerisi