KARDELEN TV YAYINI

ERZURUM ŞUBE
13.01.2013 (Son Güncelleme: 15.01.2013 13:56:05)

Şube Başkanımız Yrd. Doç. Dr. Adem Yavuz SÖNMEZ Uluslararası yayın yapan Erzurum Kardelen TV’de yayınlanan ve Talat Uzunyaylalı’nın yapımcılığını üstlendiği canlı yayın programına konuk oldu.

 

Şube Başkanımız Yrd. Doç. Dr. Adem Yavuz SÖNMEZ Uluslararası yayın yapan Erzurum Kardelen TV‘de yayınlanan ve Talat Uzunyaylalı‘nın yapımcılığını üstlendiği canlı yayın programına konuk oldu.

Tarım arazilerinin amaç dışı kullanımını konu alan programda şube başkanımız ilimizdeki yanlış uygulamalardan dolayı Erzurum ovasının bütün olarak tarımsal amacın dışına çıkarıldığını, ildeki tarımsal arazilerinin yaklaşık %25‘lik kısmının tarımsal amaç dışında çeşitli amaçlara heba edildiğini ve bu seyirle önümüzdeki yıllarda ildeki en verimli arazilerin tarım yapılamaz hale geleceğini ifade etti.

Programda Toprak Koruma Kurullarının yapısı ve işleyişi üzerine de konuşan Şube başkanımız SÖNMEZ; bu kurullarının yapısının değiştirilip daha bilimsel ve objektif bir kurul yapısının oluşturulmasının gerekliliğini vurguladı. Ayrıca İldeki arazi toplulaştırılmaları ve diğer tarımsal faaliyetler hakkında da görüşlerimizi dile getirdi.

Öte yandan programın diğer konuğu olan Eski Baro Başkanı Av. Naci TURAN ise tarım arazilerinin amaç dışı kullanımının hukuki boyutlarına değinerek: Her ferdin ve kurumun gelecek nesillere yeşil ve dengeli bir çevre bırakmakla mükellef olduğunu dile getirdi.

 

Okunma Sayısı: 987
Fotoğraf Galerisi