GENÇ ZMO ETKİNLİĞİ

VAN ŞUBE
05.05.2014 (Son Güncelleme: 24.12.2014 14:00:29)

 

Ziraat Mühendisleri Odası Van Şubesi ile ZMO-Genç YYÜ temsilciği, ZMO-Genç üyeleri ile beraber Çatak Kanî Spi`de dayanışma pikniği düzenledi. Etkinliğe ZMO Van Şubesi Başkanı Murat Demir ve Yönetim Kurulu üyeleri ile ZMO-Genç temsilcileri ve ZMO-Genç üyeleri katıldı.

Sabah kahvaltısı ve öğlen yemeği başta olmak üzere piknikte her işi ortaklaşa yapan öğrenciler burada beraber çalışarak güneşin sofrasını yeryüzüne kurduklarını söylediler. Sabah kahvaltısında öğrencilere kısa bir konuşma yapan ZMO Van Şubesi Başkanı Murat Demir bu pikniği düzenlemelerinin amacının yoğun sınav döneminden sonra öğrencilerle stres atmak ve gelecek dönemle ilgili planlar için fikir alış-verişinde bulunmak olduğunu belirtti.

Piknikte Şahin KARAKOYUN ve Yunus HAYLAZ`ın katkıları ile bilgi yarışması düzenlendi. Yarışmada genel kültür, tarih, edebiyat ve ziraat mühendisliği dallarında sorular soruldu. Beşerli gruplar halinde yarışan öğrenciler yarışmanın sonunda eşit puanlar alınca tüm gruplar birinci ilan edildi.

Öğrenciler yarışmanın ardında birlikte halay çekerek önemli olanın yarışmak değil burada bilgilerini birbirleriyle paylaşmak olduğunu belirtti.

Çatak Kani Spi ve çevresindeki çöpleri de hep beraber toplayan ZMO-Genç üyeleri çöpleri dağılmayacak şekilde poşetlere koyup çöp konteynerlarına bıraktılar.

Okunma Sayısı: 22
Fotoğraf Galerisi