ZMO 47. DÖNEM OLAĞAN GENEL KURULU

GENEL MERKEZ
15.03.2020 (Son Güncelleme: 30.03.2020 11:24:57)

"TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası’nın 47. Dönem Olağan Genel Kurulu, 14 Mart 2020 tarihinde, Kocatepe Kültür Merkezi’nde yapıldı."

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası’nın 47. Dönem Olağan Genel Kurulu, 14 Mart 2020 tarihinde, Kocatepe Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Toplantı, 470 delegeden 240 delegenin imzalarının saptanmasıyla ODA Genel Başkanımız Özden GÜNGÖR tarafından açıldı.

Yapılan açık oylama sonucunda Prof. Dr. Ertuğrul AKSOY oy birliği ile Divan Başkanlığına seçildi. Divan Başkan Yardımcılıklarına ve yazman üyelikleri için yazılı önergeler verildi.  Yapılan oylama sonucu Başkan Yardımcılığına; Satıgül KAYA, Banu ONAN ERDAL, Yazman Üyeliklere; Musa TOROS, Cenk YAPICIKÜÇÜK, Fatma KOÇAK ve Gamze ERTUĞRUL oybirliği ile seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın okunmasının ardından Divan Başkanı tarafından Gündem, Genel Kurula sunuldu. Gündeme ilişkin öneri olup olmadığı soruldu. Herhangi bir öneri olmadığından gündem genel kurulun onayına sunuldu.

Açılış konuşması ZMO 46. Dönem Yönetim Kurulu Başkanımız Özden GÜNGÖR tarafından yapıldı. GÜNGÖR konuşmasında ülkemizin gündemine ve tarım sektörüne yönelik açıklamalarda bulunarak, ODA’mızın son iki yılda yapmış olduğu tüm çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Genel Kurulumuz konukların konuşmalarıyla devam etti. Bu kapsamda; Mehmet BESLEME, Hüseyin DEMİRTAŞ, Mehmet TAŞAN, Ergin KAHVECİ, Orhan SARIBAL, Akın BİRDAL ülke tarımının sorunları ve çözümleri konusunda konuşmalar yaptılar.

Daha sonra Divan Başkanlığı`na verilen tekliflerle, Oy Sayım Komisyonu, Anıtkabir Temsil Heyeti, Bütçe Komisyonu ve Sonuç Bildirgesi Komisyonu oluşturuldu. Çalışma Raporu Murat ASLAN, Mali Rapor Hamdi ARPA, Denetleme Kurulu Raporu da Ali İhsan İLHAN tarafından Genel Kurul‘un bilgisine sunuldu. Tüm raporlar oybirliğiyle kabul edildi.

Genel Kurul devam ederken, Genel Kurul`u temsilen Antalya Şube Başkanımız Vural ŞAHİN başkanlığındaki heyet, Anıtkabir`i ziyaret ederek, Büyük Önder Atatürk`ün huzurunda saygı duruşunda bulundu.

Geniş katılımla gerçekleşen Genel Kurulumuzda, söz alan Genel Kurul delegeleri görüş ve önerilerini dile getirdi.

ODA yönetim organları için “Çağdaş Ziraat Mühendisleri Grubu” (Mavi Liste) ve "Birliğe Çağrı Grubu” (Yeşil Liste)  aday oldu. ODA organları aday listelerinin duyurulmasının ardından, sonuç bildirgesi okundu. Sonuç bildirgesinin oybirliği ile kabulünün ardından, Divan Başkanı tarafından Genel Kurul`un ilk günü sonlandırıldı.

Okunma Sayısı: 2047
Fotoğraf Galerisi