ODA AİDATLARI İLE İLGİLİ ÜYELERİMİZE ÖNEMLİ DUYURU

GENEL MERKEZ
05.06.2020 (Son Güncelleme: 05.06.2020 13:59:45)

ODA AİDATLARI İLE İLGİLİ ÜYELERİMİZE ÖNEMLİ DUYURU

Değerli üyemiz;

Ülkemiz genelinde derinleşerek yaşanan ve Covid-19 salgınıyla etkileri iyice hissedilen ekonomik kriz, üyelerimiz gibi meslek örgütümüz olan ODA’mızı da olumsuz etkilemektedir. ODA’mızın en önemli gelir kaynağı üyelik aidatlarından oluştuğu için, ODA’nıza yapacağınız en büyük katkı aidatlarınızı düzenli olarak ödemenizdir.

Aidatların zamanında tahsil edilmemesi, gerek ODA’lara idari ve mali denetim yetkisi verilen Bakanlıklarca soruşturma konusu olabileceğinden öncelikle herhangi bir soruşturmaya muhatap olunmaması, gerekse genel olarak ODA faaliyetlerinin etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi ve sorumlulukların eksiksiz olarak yerine getirilmesi açısından önemli bir sorundur.

Bazı üyelerimizce aidat borçlarının ısrarla ödenmemesi durumunda ODA’mızca birikmiş aidatların tahsilatına yönelik yasal süreçler başlatılmak durumunda kalınmaktadır. Aidat borcunu ödemeyen ve hakkında yasal işlem başlatılan üyelerin aidat borçları yanında icra, harç masrafları ve vekalet ücreti gibi ek ödemeleri de yapmak durumunda kaldıklarını anımsatmakta yarar görüyoruz. Böyle bir sürecin yaşanmaması için varsa geçmişe dönük aidat borçlarının nakit ya da taksitle ödenmesi konusunda üyelerimizin duyarlılık göstereceğine ve çağrımıza uyacaklarına inancımız tamdır.

Geçmişte çalışmadığı döneme dair aidat borcu gözüken üyelerimizin; SGK 4A, 4B ve 4C Hizmet Döküm Belgesi’ni ODA’mıza iletmeleri durumunda gelir elde etmediği aylar için aidat muafiyeti gerçekleştirilecektir. Hizmet Dökümü belgenizi bağlı bulunduğunuz İl Temsilciliğine, Şube Başkanlığına ya da Genel Merkeze elden, kargo ya da eposta ile iletebilirsiniz.

Emekli olduktan sonra mesleğini icra etmeyip Emeklilik Belgesi’ni ODA’mıza iletmeyen ve bu nedenle aidat borçları işlemeye devam eden üyelerimiz, belgelerini ODA’mız birimlerine iletmesi durumunda emeklilik tarihinden itibaren aidat muafiyeti yapılacaktır. Emeklilik Belgesini tarafımıza ileten ve emeklilik tarihi itibariyle mesleğini icra etmemesine rağmen emeklilik tarihi sonrası aidat borcu gözüken üyelerimizin bizleri uyarması önemlidir.

2020 yılı itibarıyla aylık üyelik aidatımız 12 TL olup, geçmişe dönük aidat borçlarının hesabında içinde bulunulan yıl ve geriye doğru beş yıl esas alınmaktadır. 2020 aidatlarınızı yıl sonuna kadar ödeyebilirsiniz.

Birikmiş aidat borçlarınızın taksitlendirilerek ödenmesi konusunda ODA’mız siz değerli üyelerine kolaylık sağlamaktadır. Aidat ödeme seçeneklerimiz aşağıda değerlendirmelerinize sunulmuştur.

Daha güçlü ve etkin bir TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası için aidat borcu bulunan üyelerimizin ödeme konusunda gereken hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz. Aidatlarını düzenli ödeyerek birikmiş borcu olmayan üyelerimize içtenlikle teşekkür ederek bu duyuruyu dikkate almamasını diliyoruz.

Saygılarımızla.

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası

AİDAT ÖDEME SEÇENEKLERİ 

Peşin ödemeler;

  • Ziraat Mühendisleri Odası Posta Çeki Hesabı (Hesap No: 271551)
  • T.C. Ziraat Bankası Başkent Şubesi (IBAN No: TR41 0001 0016 8339 0090 4551 16) 
  • Vakıfbank Tunalı Hilmi Şubesi (IBAN No: TR37 0001 5001 5800 0830 4657 46)
  • Garanti Bankası Atatürk Bulvarı Şubesi (IBAN No: TR62 0006 2000 7100 0006 2997 94)

 

Şube ve Temsilcilik bürolarında ödemeler;

Makbuz karşılığında veya POS cihazı bulunan Şube bürolarına kredi kartıyla yapılabilir.

Taksitli ödemeler (6 taksite kadar):

  • Bonus, World, Ziraat Combo ve Axess kredi kartları ile Oda Web sayfası üzerinden
  • Taksitlendirme özellikli POS cihazı bulunan Şube bürolarında kredi kartı ile taksitli ödeme yapılabilir.

 

NOT: İsim benzerliği nedeniyle olabilecek karışıklıkların önlenmesi bakımından ödemelerde Oda Sicil Numaranızı belirtiniz.

 

Okunma Sayısı: 2064
Fotoğraf Galerisi