ŞUBE BAŞKANIMIZDAN VTV'YE AÇIKLAMA: KANUNLA VERİLEN, YÖNETMELİKLE ALINAMAZ

ANTALYA ŞUBE
07.11.2008 (Son Güncelleme: 07.11.2008 16:26:00)

Ziraat Mühendisleri Sınava Karşı

27.10.2008

Yıllarca okuyorsunuz ve başarılı olduğunuza inanılarak size mühendislik diploması veriliyor ve ziraat mühendisi oluyorsunuz. Fakat sonra devlet size diyor ki, ‘‘bayilik açabilmek için sınava girmek zorundasınız‘‘ Yani aldığınız diplomanın pek bir kıymeti kalmıyor. Bu durumdan rahatsız olan ziraat mühendisleri tepki göstermeye başladı. Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vahap TUNCER, konuyu yargıya taşıdıklarını ve başlarına gelenin hak gaspı olduğunu söyledi.

 2007 yılından itibaren ziraat mühendislerine bayilik açabilmek için sınava girme ve 80 puanın üzerinde not alma şartı koşulmaya başlandı. Zirai ilaç bayiliği yapmak isteyenler için şart koşulan bu sınava Oda yönetimi tepkili. Ziraat Odası Şube Başkanı Vahap TUNCER, ziraat mühendisleri kanun ve tüzüğüne aykırı olan bu sınavın kaldırılması için yargıya başvurduklarını açıkladı.
6 binin üzerinde bayi bulunduğunu ve bunun iki bininin ilkokul mezunu olduğunu belirten TUNCER, mühendislerin değil, eğitim düzeyi yetersiz kişilerin sınava tabi tutulması gerektiğini söyledi.

Okunma Sayısı: 1259
Fotoğraf Galerisi