6. GELENEKSEL GIDALAR SEMPOZYUMU

6. GELENEKSEL GIDALAR SEMPOZYUMU
MERKEZ
16.05.2024
 
6. Geleneksel Gıdalar Sempozyumu
Gelenekten Geleceğe Gıda Mirasımızın Korunması

Hızla tek tipleşen dünyada, geleneksel gıdalarımız bizi biz yapan değerlerin en önemlilerindendir. Onları yaşatmak, korumak, kollamak ve geleceğe taşımak için 20 yıldır el ele yürüttüğümüz Geleneksel Gıdalar Sempozyumu’nun 6.’sı Toros Üniversitesi ev sahipliğinde 07-08-09 Kasım 2024 tarihlerinde Mersin’de yüz yüze gerçekleştirilecektir.

Bu önemli etkinlik, Toros Üniversitesi ile birlikte Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM), TMMOB Gıda Mühendisleri Odası ve TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası işbirliğiyle düzenlenmektedir.

Sempozyum, bu yıl "Gelenekten Geleceğe Gıda Mirasımızın Korunması" teması altında düzenlenmekte olup, geleneksel gıdaların korunması, geliştirilmesi, ticarileştirilmesi, geçmişten alınan bilgi ve deneyimlerle geleneksel gıdaların kendine has özelliklerini koruyarak güncel teknolojilerle harmanlanıp daha rekabetçi hale getirilmesi ve sürdürülebilir uygulamalarla birleştirilmesi konularında bilgi alışverişi ve işbirliği fırsatları sunmayı hedeflemektedir.

Bilgi ve tecrübenizin, sempozyumumuzda yeni fikirlerin yeşermesine ve geleneksel gıdalar alanındaki bilimsel çalışmaların ilerlemesine katkı sağlayacağına olan inancımızla bu özel etkinlikte sizleri aramızda görmeyi dört gözle bekliyoruz.

Tarih: 07-08-09 Kasım 2024
Yer: Toros Üniversitesi / MERSİN
Detaylar ve Kayıt: gelenekselgidalar.toros.edu.tr

https://gelenekselgidalar.toros.edu.tr/Okunma Sayısı: 91
Fotoğraf Galerisi