KARABÜK İL TEMSİLCİLİĞİMİZDE SEÇİMLER YAPILDI

KARABÜK İL TEMSİLCİLİĞİMİZDE SEÇİMLER YAPILDI
 

 

Karabük İl Temsilciliğimizin Olağan Genel Kurul toplantısı 22 Aralık 2019 Pazar günü Safranbolu Gerdan Restoran da yapıldı.

Tek liste ile gidilen seçim sonucuna göre mevcut yönetimle yola devam edilecek ve Adem AYDIN Ziraat Mühendisleri Odası Karabük İl Temsilcisi, İsmail ÖZARSLAN ise İl Temsilcisi Yardımcısı ve Genel Kurul Delegesi olarak seçildi. İl Tarım ve Orman Müdürü Çetin AYVALIK başta olmak üzere tüm üyelere teşekkür eden AYDIN, "Üyelerimizin göstermiş oldukları destekten dolayı her bir üyemize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bizler bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada üzerimize yüklenen görev ve sorumluluğun bilinci içerisinde hareket edeceğimizi belirtmek istiyoruz. Bu dönemde de önceki dönemde olduğu gibi tüm meslektaşlarımızın odamızla olan bağını kuvvetlendirecek çalışma ve faaliyetleri ortaya koymaya gayret edeceğiz. Karabük’ün önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olarak gerek mesleğimizin onuru, itibarı ve kamuoyunda hak ettiği saygınlığı kazanması ve korunması adına, gerekse bölgemiz tarımının gelişmesine katkı sağlamak amacıyla paydaşlarımızla birlikte çalışmaya her zaman hazır olduğumuzu belirtmek isterim.

Her platformda dile getirmeye çalıştığımız gibi tarımsal açıdan bakıldığında, dünyada gelişmiş ve söz sahibi olan güçlü ülkelerin tarımsal açıdan da çok güçlü olduklarını görmekteyiz. Bu açıdan bakıldığında milli güvenliğimiz açısından savunma sanayiimizin ne kadar güçlü olması gerekiyor ise ülkemiz tarımının da en az onun kadar güçlü olması gerekmektedir. Bu bilinçle ekmeğini topraktan kazanan meslek grubu mensupları olarak genelde ülkemiz tarımının yerelde de ilimiz tarımının daha iyi noktalara gelmesine katkıda bulunabilmek için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz.

Ziraat Mühendisleri Odası Karabük İl Temsilciliği olarak 30-31 Ağustos 2019 tarihlerinde Bozcaada ve Çanakkale’yi kapsayan Teknik ve Kültürel bir gezi düzenledik. Bu sayede Bozcaada Çavuşuyla, Safranbolu Çavuşunu teknik açıdan değerlendirme fırsatımız oldu. Teknik geziye katılan meslektaşlarımızdan güzel geri dönüşler aldık. İmkânlarımız dâhilinde teknik, kültürel ve sosyal etkinlikleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

Bu vesile ile 2020 yılının başlamasına sayılı günler kala yeni yılın tüm halkımız için sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini ve ayrıca tarımsal açıdan da bol ve bereketli bir yıl geçirmemizi temenni ediyorum” dedi.

Genel Kurul, üyelerle yapılan görüş alışverişiyle son buldu.

 

Okunma Sayısı: 275
Fotoğraf Galerisi